Automatyczne pobieranie napisów w VLC + szybki fix dla problemu z zapisem

Odtwarzaczy wideo są co najmniej setki, ale nie ulega wątpliwości, że królem popularności pośród nich jest VLC, przy opisach którego często możemy natknąć się na słowo „kombajn” 😉 ze względu na jego mnogość możliwości i odtwarzanie praktycznie każdego formatu multimedialnego, jaki może nam przyjść do głowy.

Wielu nie zdaje sobie jednak nawet sprawy, że VLC posiada wbudowane narzędzie do pobierania napisów do filmów. Nazywa się ono VLsub i znaleźć je możemy rozwijając menu „Widok” (czemu tam? mnie nie pytajcie).

Od dłuższego czasu w najnowszych wersjach VLC na wielu systemach występuje jednak problem z bezpośrednim zapisem pobranych napisów, przez co musimy to robić ręcznie.

Zirytowany wystąpieniem problemu po raz kolejny postanowiłem w końcu poszukać rozwiązania i okazało się ono bardzo proste.

Wystarczy utworzyć wymaganą przez program ścieżkę, co uczynimy w terminalu (CTRL+ALT+T) jednym poleceniem:

W przypadku wersji Snap:

mkdir ~/snap/vlc/common/.cache/vlc

Dla wersji APT:

mkdir ~/.cache/vlc

Tyle, od teraz powinno działać jak złoto. Jedynym pytaniem pozostaje dlaczego problem ten występuje od jakichś dwóch lat, podczas gdy jego rozwiązanie jest tak proste.


Chciałbyś więcej podobnych porad i rekomendacji respektujących prywatność i bezpieczeństwo w sieci? Rozważ zostawienie polubienia na FB oraz dodanie strony do Twojego czytnika RSS.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s