Chcesz oglądać YouTube zachowując prywatność i nie tracąc dostępu do subskrypcji kanałów? Sprawdź FreeTube.

Spośród wszystkich produktów Google, bez YouTube prawdopodobnie obejść się najciężej. Osoby nie mające konta Google mają dostęp do jego zasobów (coraz bardziej uprzykrzany, ostatnio pytaniami o chęć zalogowania na konto każdorazowo przed obejrzeniem filmiku), ale nie mogą np. subskrybować kanałów, co jest bardzo wygodną opcją gdy mamy tam swoich ulubionych twórców.

Dodatkowo, Google śledząc nasze poczynania nawet na samym tylko YouTubie, po obejrzeniu raptem kilkudziesięciu filmików może nas już doskonale sprofilować – to jedna ze stron dzięki której o użytkowniku można dowiedzieć się najwięcej.

Na szczęście nie musisz wybierać pomiędzy subskrypcjami a prywatnością – istnieje kilka programów, które umożliwią nam śledzenie ulubionych kanałów bez konieczności logowania się kontem Google. Najlepszym moim zdaniem jest opisywany FreeTube.

FreeTube pozwala nam m.in.:

  • wybrać domyślną jakość odtwarzania dla filmów
  • wybrać region dla polecanych filmów
  • dowolnie dostosowywać prędkość odtwarzania
  • włączyć/wyłaczyć automatyczne odwarzanie kolejnych filmów
  • eksportować naszą listę subskrypcji, również w formacie dla NewPipe, podobnej do FreeTube aplikacji dla Androida
Ekran odtwrzania wideo

FreeTube jest nadal w wersji beta, więc jego działanie może nie być jeszcze perfekcyjne, a dodatkowo aktualnie znajduje się w fazie przepisywania zupełnie od zera, o czym autor donosi na swoim blogu. Już teraz sprawdza się jednak bardzo dobrze.

Program dostępny jest na Linux, Mac oraz Windows w prawie wszystkich formatach jakie możemy sobie wymarzyc – stary dobry .deb dla Ubuntu, AppImage, Flatpak i inne.

Pobierzemy go bezpośrednio ze strony autora, link poniżej:


Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!

Linki do social media GeekOrganic:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s