Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla – Beta i nowa, baaardzo groooovy tapeta

Premiera najnowszego Ubuntu już tuż tuż (22 października), a kilka dni temu Groovy Gorilla wkroczyła w fazę beta. Oznacza to, że system nabrał już ostatecznych kształtów, a przez najbliższe dni czeka nas jedynie intensywne szlifowanie i eliminowanie błędów.

Przy okazji poznaliśmy też tapetę najnowszego wydania i trzeba przyznać, że jak najbardziej odpowiada ona nazwie nowego wydania. Odważny wybór, biorąc pod uwagę jak masową dystrybucją jest Ubuntu, ale pamiętajmy, że to przede wszystkim wydania LTS są kierowane do zwykłych użytkowików i klientów biznesowych – w przypadku rozwojowych wydań pomiędzy można pozwolić sobie na nieco eksperymentów.

Domyślna tapeta Groovy Gorilla

Lista zmian w Ubuntu 20.10 to przede wszystkim odzwierciedlenie nowości w środowisku GNOME.

W przypadku tego wydania ciężko mówić o rewolucji, ale na ten moment, gdy system można uznać za kompletny, to właśnie drobne szlify są tym, co jest najbardziej pożądane. Co najbardziej ekscytujące, nowa wersja przynosi ze sobą kolejne znaczące usprawnienia wydajności.

Aby poznać wszystkie nowości, które znajdziemy w Groovy Gorilla, sprawdź post o Gnome 3.38:

Obraz .iso Ubuntu 20.10 ‚Groovy Gorilla’ Beta jest dostępny do pobrania z serwerów Canonical.

Jak zwykle warto przypomnieć – wersje beta nie są przeznaczone na maszyny produkcyjne, więc czujcie się ostrzeżeni – próbujcie w maszynie wirtualnej lub na komputerze, który nie ma kluczowych danych dla istnienia waszej firmy. 😉

Jak wrażenia?


Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!

Linki do social media GeekOrganic:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s