PinePhone KDE Community Edition zapowiedziany. Nowy telefon z Linuksem.

Pine64 w krótkim czasie zdobyło sporą renomę wśród użytkowników Linuksa dostarczając dobry sprzęt w bardzo niskich cenach. Ekipa odpowiedzialna m.in. za serię laptopów PineBook oraz PineBook Pro, tablet PineTab a ostatnio także ważny projekt dający nadzieję na ucieczkę od duopolu Android/iOS i powszechnie dostępne telefony z otwartym systemem – PinePhone.

PinePhone KDE Community Edition

Ten ostatni od jakiegoś czasu pojawia się w kolejnych edycjach – po Ubuntu czy Manjaro, tym razem przyszła pora na KDE. Telefony w poszczególnych edycjach nie różnią się specyfikacją, a jedynie domyślnie wgranym systemem, grafiką na obudowie oraz tym, do kogo trafi część kwoty z zakupu – ekipa Pine przekazuje 10$ z każdego egzemplarza jako datek dla tych projektów. Świetna sprawa. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby domyślnie wgrany system zmienić następnie na jakikolwiek inny.

Poniżej kilka zrzutów ekranu z KDE w obecnej formie dla urządzeń mobilnych. Trzeba przyznać, że wygląda to sporo lepiej niż jeszcze parę miesięcy temu, a biorąc pod uwagę jak lekkim i wydajnym środowiskiem stało się KDE, wiążę z nim spore nadzieje.

PinePhone KDE Community Edition dostępny będzie do zamówienia już pierwszego grudnia z oficjalnego sklepu Pine64 w dwóch wersjach – 2GB RAM/16GB pamięci oraz 3GB RAM/32GB pamięci wewnętrznej oraz akcesoria do przemienienia telefonu w komputer – ceny najprawdopodobniej nie ulegną zmianie w stosunku do aktualnej wersji i wyniosą odpowiednio 149$ i 199$.

Więcej o samym PinePhone, jego funkcjach i specyfikacji przeczytacie w osobnym wpisie poniżej.


Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!

Linki do social media GeekOrganic:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s