Przeglądarka Brave z oficjalnym Snapem w Snap Store

Raczej po cichu i na razie nie ogłaszając tego oficjalnymi kanałami przeglądarka Brave pojawiła się w sklepie Snap. Na pewno ucieszy to osoby niechętne dodawaniu zewnętrznych PPA oraz korzystaniu z nieoficjalnych źródeł oprogramowania z powodu bezpieczeństwa, a także tych chcących kontrolować uprawnienia programów. Jeśli nie wiesz o czym mowa, a chciałbyś się dowiedzieć, sprawdź linkowane wpisy:

W ramach krótkiego wprowadzenia – Brave to stworzona przez byłego CEO Mozilli przeglądarka oparta o Chromium i charakteryzująca się domyślną blokadą tradycyjnych reklam oraz autorskim systemem nowych, za oglądanie których użytkownik otrzymuje wynagrodzenie, którym to z kolei może dzielić się z wybranymi przez siebie, ulubionymi witrynami. Dodatkowo posiada sporą ilość funkcji zorientowanych na ograniczenie śledzenia i połączeń z serwerami Google i według testów od przeładowanego mechanizmami śledzącymi Chrome jest szybsza.

Zrzut ekranu z przeglądarką Brave

Brave świetnie sprawdza się w moim przypadku jako druga przeglądarka, za Firefoxem, który zazwyczaj jest opcją domyślną wśród popularnych przeglądarek dla osób dbających o prywatność.

Brave w wersji Snap zainstalujemy z centrum oprogramowania w Ubuntu lub poprzez oficjalną stronę Snapcraft.


Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!

Linki do social media GeekOrganic:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s