Wciąż za mało Cyberpunk 2077 wokół? Zrób sobie Cyberpunkowy pulpit

Szaleństwo związane z premierą Cyberpunk 2077, czyli pierwszą grą od CD Projekt Red bez Wiedźmina w tytule, wchodzi właśnie na najwyższe obroty, a sama gra właśnie oficjalnie debiutuje.

Jeżeli należysz do tych, którzy już przebierają nogami i przez najbliższe tygodnie pragniesz pełnego zanurzenia w cyberpunkowej rzeczywistości (pomimo, że ta za oknem coraz bardziej ją przypomina) lub po prostu lubisz od czasu do czasu odświeżać swoje środowisko pracy, te propozycje dla pulpitów KDE Plasma oraz GNOME powinny Cię zainteresować.

Całość to na Linuksie kilka minut i kliknięć myszy. Użytkownicy Windowsa będą potrzebowali kilkudziesięciu minut więcej, 20GB miejsca na dysku i czystego pendrive na instalację Linuksa obok Windowsa. 😉

Wersja dla GNOME / Ubuntu

Ponieważ większość z Was korzysta z Ubuntu lub innych dystrybucji ze środowiskiem GNOME, zainspirowany propozycją dla KDE (którą znajdziecie niżej) postanowiłem na szybko dostroić coś w podobnych klimatach dla GNOME właśnie. W tym przypadku nie mamy oczywiście aż takiej dowolności w „tuningu” jak przy KDE, co nie znaczy, że nie można osiągnąć tu sporo.

Powyższy efekt uzyskałem w przeciągu raptem kilku minut, możecie potraktować to jako punkt wyjścia. Ogranicza się on do instalacji:

  1. Motywu GTK Materia Cyperpunk Neon – link do Github skąd go pobierzemy (motyw kopiujemy do folderu „.themes” w katalogu domowym)
  2. Zestawu ikon Candylink (kopiujemy do folderu „.icons”)
  3. Motywu dla Firefox Cyberpunk Neonlink
  4. (opcjonalnie) Rozszerzenia User Themes, które umożliwia zmianę motywu GNOME Shell – link

Wersja dla KDE Plasma / Kubuntu

Ten przeznaczony jest dla KDE Plasma i pochodzi z reddit r/unixporn gdzie możemy znaleźć setki propozycji upiększania pulpitów.

Powyższy efekt, wraz z animowaną tapetą (polecam jeżeli chcecie skrócić czas pracy baterii na laptopie) jest bardzo łatwo uzyskać.

  1. Ustawiamy globalny motyw Sweet
  2. Instalujemy motyw ikon Candy Icons
  3. W ustawieniach tapety pobieramy wtyczkę Video Wallpaper lub Smart Video Wallpaper
  4. Za zegar na pulpicie odpowiedzialny jest fancy clock

Po zainstalowaniu wtyczki nic nie stoi na przeszkodzie, aby jako tapetę ustawić dowolne wideo, choć oczywiście z pięciogodzinnej wersji Potopu nasz komputer nie będzie raczej zadowolony. Link do wideo użytego jako tapeta w przykładzie: LINK.

Bonus – ostatni krok do pełnej imersji 😉

…to oczywiście rozszerzenie na życie codzienne potyczki z iście cyberpunkowymi korporacjami stosującymi prywatną cenzurę, pozyskującymi na każdym kroku nasze osobiste dane i wykorzystującymi je do manipulacji. Możesz zacząć od zablokowania Facebookowi możliwości śledzenia Cię poza serwisem, instalacji prywatnego komunikatora takiego jak Signal i dodania GeekOrganic do ulubionych, RSS i polubienia na społecznościówkach – nawet jeśli też nie konsumujesz tam treści, przyda się dla lepszej widoczności.


Linki do social media GeekOrganic:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s