Najnowsza aktualizacja SIGNAL wprowadza szyfrowane rozmowy grupowe audio i wideo

Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana funkcja trafiła właśnie do użytkowników szybko zdobywającego popularność komunikatora Signal, stanowiącego prywatną i bezpieczniejszą alternatywę dla WhatsAppa, Messengera czy Telegrama. Od dzisiaj wszyscy z nową wersją aplikacji mogą korzystać z funkcji rozmów grupowych, zarówno audio jak i wideo.

Rozmowy grupowe są częścią od nowa zaprojektowanych prywatnych grup (do poczytania o tym jak zostały zaprojektowane aby zapewniać największy poziom prywatności i bezpieczeństwa – w języku angielskim tutaj) i na ten moment wspierają do 5 uczestników jednocześnie, a w przyszłych aktualizacjach liczba ta ma zostać zwiększona.

Rozmowa wideo w aplikacji mobilnej

Aby skorzystać z rozmowy grupowej wystarczy wybrać ikonę przy nazwie grupy, zakładając, że jest to grupa utworzona w ostatnim czasie – niedawno Signal przeprowadzał modernizację mającą na celu przygotowanie grup na przyjęcie nowych funkcji. Nic straconego jednak, w przeciągu najbliższych kilku tygodniu będzie dokonywana migracja starszych grup, więc i w nich niedługo otrzymamy tę opcję.

Signal w wersji na komputer

„Ale przecież aplikacja XYZ ma to od dawna”?

Tak, ale poziom ich prywatności i bezpieczeństwa pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia – rozmowy grupowe w Signalu są, tak jak wszystkie pozostałe elementy aplikacji, szyfrowane. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego dlaczego Signal jest pod tymi względami lepszym rozwiązaniem niż WhatsApp, Telegram czy Messanger, koniecznie sprawdź wpis poniżej.

Signal w najnowszej wersji pobierzemy ze sklepów z aplikacjami lub klikając na link poniżej (Android, iOS, Linux, Windows, Mac OS)


Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!

Linki do social media GeekOrganic:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s