Jak radio na Linuksie, to tylko na krótkich falach – świetny odtwarzacz SHORTWAVE

Programów do słuchania radia dla Linuksa nigdy nie brakowało, ale żaden nigdy nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak Shortwave autorstwa Felixa Häckera.

Shortwave jest kontynuacją cenionego gRadio od tego samego twórcy. Co czyni Shortwave wyjątkowym? Połączenie schludnego, atrakcyjnego interfejsu ze świetną bazą danych stacji radiowych, stabilnością działania oraz widoczną poniżej funkcją, która bynajmniej standardem wśród odtwarzaczy radia nie jest.

Po prawej stronie widzimy listę utworów, które rozbrzmiewały w radio. Na zrzucie powyżej utwór jest tylko jeden, niekoniecznie w moim guście 😉 ale tam jest lista utworów. Raz, że możemy sprawdzić czego słuchaliśmy w audycji – już to jest fajne. Ale to nie wszystko – każdy z przesłuchanych utworów możemy pobrać jednym kliknięciem myszy. W moich dotychczasowych testach funkcja działała świetnie.

Shortwave zainstalujemy na Ubuntu i pochodnych bezpośrednio ze sklepu Snap, a także jako Flatpak


Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!

Linki do social media GeekOrganic:

2 myśli na temat “Jak radio na Linuksie, to tylko na krótkich falach – świetny odtwarzacz SHORTWAVE

    1. Jeśli chcemy tray, to Radiotray-NG jest naturalnym wyborem. 🙂 Shortwave jak większość nowych aplikacji nie ma opcji zamknięcia do traya (pamiętajmy, że GNOME czy Elementary nie mają go już nawet), więc gra po prostu będąc uruchomionym. Dwa bardzo różne podejścia w zależności od gustu.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s