Programów do słuchania radia dla Linuksa nigdy nie brakowało, ale żaden nigdy nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak Shortwave autorstwa Felixa Häckera.
Shortwave jest kontynuacją cenionego gRadio od tego samego twórcy. Co czyni Shortwave wyjątkowym? Połączenie schludnego, atrakcyjnego interfejsu ze świetną bazą danych stacji radiowych, stabilnością działania oraz widoczną poniżej funkcją, która bynajmniej standardem wśród odtwarzaczy radia nie jest.

Po prawej stronie widzimy listę utworów, które rozbrzmiewały w radio. Na zrzucie powyżej utwór jest tylko jeden, niekoniecznie w moim guście 😉 ale tam jest lista utworów. Raz, że możemy sprawdzić czego słuchaliśmy w audycji – już to jest fajne. Ale to nie wszystko – każdy z przesłuchanych utworów możemy pobrać jednym kliknięciem myszy. W moich dotychczasowych testach funkcja działała świetnie.
Shortwave zainstalujemy na Ubuntu i pochodnych bezpośrednio ze sklepu Snap, a także jako Flatpak

Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!
Linki do social media GeekOrganic:
Ma swoje zalety, tylko czy to działa w tle i wyświetla się w tray jak np. Radiotray-NG?
PolubieniePolubienie
Jeśli chcemy tray, to Radiotray-NG jest naturalnym wyborem. 🙂 Shortwave jak większość nowych aplikacji nie ma opcji zamknięcia do traya (pamiętajmy, że GNOME czy Elementary nie mają go już nawet), więc gra po prostu będąc uruchomionym. Dwa bardzo różne podejścia w zależności od gustu.
PolubieniePolubienie