Dobrze zabezpiecz swoje prywatne zdjęcia na telefonie – PHOTOK, świetna aplikacja z F-Droid

Każdy z nas posiada na telefonie zdjęcia i grafiki, które niekoniecznie ma ochotę pokazywać postronnym obserwatorom. Nie każde zdjęcie powinno się też ukazać oczom cioci, gdy przewinie galerię trochę za daleko w trakcie oglądania albumu z wakacji.

Wiele osób zabezpiecza się przed tym stosując specjalne galerie, które pozwalają odseparować niepożądane zdjęcia i przenieść je do np. ukrytego folderu. Wciąż jednak pozostają one dostępne dla innych aplikacji, a także wrażliwe na chociażby ich kradzież.

Photok to aplikacja dostępna na F-Droid (wersja na Play Store też jest), która robi jedną rzecz i robi ją dobrze, a przy tym waży mało, działa szybko, nie zawiera elementów śledzących i jest rzecz jasna open source!

Rzecz, którą robi to przechowywanie wybranych przez nas zdjęć w stworzonym przez nią zaszyfrowanym w technologii AES-256 sejfie, do którego dostęp uzyskać możemy tylko podając wybrane przez nas hasło. Co bardzo ważne, wszystko to jest niezwykle proste i zajmuje kilka sekund.

Photok pozwala

  • importować zdjęcia z naszej galerii
  • przeglądać je wewnątrz sejfu z użyciem wbudowanej w program galerii
  • eksportować z powrotem do galerii
  • tworzyć kopie zapasowe i przywracać nasze sejfy

Nie ma tu dużo więcej, co też postrzegam za zaletę. Sprawdźcie sami!


Jeżeli podoba Ci się ten wpis i interesuje Cię technologia ze szczególnym uwzględnieniem prywatności, cyfrowego bezpieczeństwa, wolnego oprogramowania i kwestii etycznych zamiast sponsorowanych artykułów o kolejnych produktach, które „musisz mieć” – koniecznie zostaw polubienie na FB, dodaj GeekOrganic do subskrypcji RSS lub po prostu podaj dalej ten lub inny wpis – dla niezależnych blogów takich jak GeekOrganic to wielka rzecz. Dzięki!

Linki do social media GeekOrganic:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s